Trenażer eliptyczny York Fitness Diamond X301 jest bez wątpienia urządzeniem z wyższej półki. Wystarczy tylko nań spojrzeć aby stało się jasne dlaczego.
Wrażenie to potwierdza się już po zrobieniu na nim pierwszych „kroków”. Chromowe wykończenie, stylistyka i jakość pozornie nieistotnych elementów takich jak uchwyt na bidon sugerują, że to prawdziwy nr 1 – nas naprawdę urzekł!

Może czasami przywiązujemy zbyt dużą wagę do wyglądu ale on też się liczy – kiedy masz „doła” i nie czujesz się na siłach aby ćwiczyć wystarczy jedno spojrzenie na maszynę aby wszystko się zmieniło. York X301 właściwie mówi „wejdź, zacznij ćwiczyć i poczuj się lepiej” gdy tylko obok niego przechodzisz.
Ale dość zachwytów – jak to się sprawdza w praktyce?

Orbitrek York Fitness Diamond X301

Tak, jak się można spodziewać, spełnia zadania, do których został przeznaczony. Ma 22 predefiniowane programy treningowe pozwalające na poprawę ogólnej sprawności, zwiększenie siły, rozwój poszczególnych partii ciała, spalanie tłuszczu czy poprawienie sylwetki. Zmieniając poziom obciążenia (dostępnych jest 16 stopni) można przejść z treningu aerobowego do wzmacniania kondycji za dotknięciem przycisku (przekręceniem pokrętła).
Model ten wyposażony jest również w „test fitness”, który pozwala ocenić postępy w ćwiczeniach oraz bardzo „zmyślny” procentowy analizator tkanki tłuszczowej. By z niego skorzystać wystarczy nacisnąć na komputerze przycisk pomiaru tkanki i przytrzymać przez 8 sekund czujniki pomiaru tętna, po czym wyświetli się procentowa zawartość tkanki tłuszczowej, ale czy na pewno chciałbyś o tym wiedzieć? 😉 W instrukcji jest czytelna tabelka, z której można się dowiedzieć czy zawartość tkanki jest prawidłowa czy nie. Analizator wykorzystuje informacje, które użytkownik wprowadza do swojego profilu – komputer X301 może zapamiętać aż 9 różnych profili.
Podobnie jak w większości innych orbitreków z tego przedziału cenowego, również w tym są 4 programy sterowane tętnem. W skrócie, orbitrek utrzymuje obciążenie na takim poziomie aby poziom tętna był optymalny dla spalania tłuszczu i poprawy kondycji. W przeciwieństwie do wielu innych modeli X301 ma czujniki tętna umieszczone na ruchomych ramionach, co pozwala na jednoczesny trening z pomiarem tętna.
Oczywiście można też użyć pasa napiersiowego, który pozwala na dokładniejszy pomiar, jako że odbywa się przy sercu a nie na spoconych dłoniach 
16-calowy „eliptyczny ruch” jest bardzo płynny i niesamowicie cichy nawet podczas ćwiczeń na wyższych poziomach obciążenia, a na najwyższym również czuć jak mięśnie dostają „w kość”. Pozycje pedałów można dopasować do wzrostu różnych użytkowników, a dzięki 9 profilom można śledzić postępy każdego z nich.

Orbitrek York Fitness Diamond X301 Konsola

Komputer / wyświetlacz
Komputer, podobnie jak reszta urządzenia, daje poczucie solidności podczas operowana pokrętłem i przyciskami, zupełnie jak w odtwarzaczu CD wysokiej klasy.
Podświetlany wyświetlacz ciekłokrystaliczny jest przejrzysty i bardzo czytelny. Wszystkie potrzebne informacje są wyświetlane jednocześnie, dzięki czemu nie trzeba przewijać ani przełączać ekranu – to umożliwia trening na orbitreku praktycznie bez odrywania rąk.
Najbardziej przypadło nam do gustu wielkie pokrętło, umożliwiające zmianę programu lub obciążenia – w przypadku gdy chcemy zintensyfikować trening bądź dać sobie trochę „luzu”.

Informacje praktyczne
Mimo wszystkich swoich cech X301 ma bardzo kompaktowe wymiary (nie jest składany) i dość lekki. Wysoką jakość urządzenia podkreśla fakt, że mogą na nim ćwiczyć osoby o wadze nawet 150 kg.
Przenoszenie urządzenia jest bardzo proste dzięki umieszczonym z przodu kółkom.
Wymiary: 150 (długość) x 65 (szerokość) x 156 (wysokość) cm
Ciężar maszyny: 59,9kg
Max waga ćwiczącego: 150kg.

Zalety: właściwie wszystko sprawia, że jest to urządzenie dla profesjonalistów
Wady: brak osobnego programu pozwalającego śledzić postępy, ale zadanie to spełniają profile użytkowników
Nasza ocena: 8.5 na 10.
Bardzo dobry trenażer, jeden z najlepszych w przedziale cenowym do 3000 zł.

Zobacz również:  Bieżnia York Fitness T100 |  York Fitness – informacje o marce  |  Rower magnetyczny York Fitness C Aspire  |  York Fitness G201 – wielofunkcyjny atlas

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować