Porównanie modeli X-II i X-I 7000

York Fitness X-II to model orbitreka z serii Light Commercial linii 7000, który jest nieco zmodyfikowaną wersją modelu X-I. Różnią się one przede wszystkim budową. X-II jest modelem znacznie lżejszym (waży 67kg, a więc o 17 kilogramów mniej od X-I) i ma mniejsze rozmiary ( 143 x 64 x 172 cm), co może mieć istotne znaczenie dla tych klientów, którzy nie dysponują bardzo dużymi przestrzeniami do użytkowania na cel domowej siłowni (lub w naprawdę małych klubach fitness).

Różnią się również rodzajem napędu. W X-I mamy do czynienia z napędem przednim (koło zamachowe umieszczone jest przed użytkownikiem), zaś w X-II jest to tradycyjny napęd tylny, gdzie koło zamachowe umieszczono z tyłu orbitreka, skąd oddziałuje na niego swoją wagą). Napęd tylny jest częsciej spotykanym w urządzeniach do użytku domowego, zaś podobnie jak przedni, jest raczej mało kolizyjny.

Specyfikacja techniczna

Poza wymienionymi wczesniej różnicami z modelem X-I, jego młodsza wersja jest bardzo podobna technicznie. Również posiada elektromagnetyczny system hamowania i oporu, który ma 40 stopni w skali i zmienia się go operując przyciskami na konsoli. Koło zamachowe ma masę 13,5 kilogramów, co według powszechnej opinii wpływa na większą płynność pracy trenażera (zwiększa się ona wraz z masą koła). Zasilanie sieciowe nie jest w tym orbitreku konieczne, ponieważ crosstrainer posiada wbudowany generator. Istnieje jednakże możliwość sieciowego zasilania urządzenia, choć jest to opcjonalne – zasilacz nie należy do zestawu i należy go zakupić oddzielnie.

Orbitrek Trenażer Eliptyczny X-II York Fitness

Na nieruchomych uchwytach przy pulpicie umieszczono sensory dotykowe służące do pomiaru poziomu tętna. Jest to jednak nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ sensory nie są bardzo dokładne, a ponadto wyłączają z pracy górną część ciała. Lepsze jest zakupienie pasa telemetrycznego. Orbitrek X-II 7000 posiada wbudowany odbiornik, dzięki czemu można dokonać bardzo dokładnego pomiaru tętna bez wyłączania z pracy rąk.

Trening

Przeciwnicy treningów cardio i aerobowych nie lubią ich głównie ze względu na monotonię. W orbitreku X-II York Fitness mamy jednak tak wiele opcji treningowych, że na pewno ćwiczenia na nim nie są nudne. Do dyspozycji użytkowników oddano szereg różnych programów treningowych.

  • 12 programów predefiniowanych (w których zmienne obciążenie imituje trening w różnie ukształtowanym terenie)
  • 3 programy celowe (zorientowane na określone z góry czas, dystans lub liczbę spalonych kalorii – użytkownik trenuje dopóty, dopóki nie osiągnie zamierzonego pułapu)
  • 4 programy sterowane tętnem ( na podstawie wartości tętna i celów treningowych komputer zmienia obciążenie)
  • program sterowany mocą
  • program manualny
  • 7 programów użytkownika (które może sam zaprojektować).

Dodatkowo w programach można zmieniać domyślne obciążenia, co daje jeszcze więcej możliwości urozmaicenia treningu na orbitreku. Komputer zapamiętuje dane użytkownika (wiek, waga, płeć).

Wyświetlacz

Orbitrek Trenażer Eliptyczny X-II York Fitness Konsola

Przejrzysty wyświetlacz ma 7 cali i jedno okno, na którym odczytać można parametry treningowe – czas, prędkość liniowa i obrotowa, dystans, wydatek energetyczny, poziom tętna oraz moc. Przyciski konsoli trenażera znajdują się na pulpicie pod wyświetlaczem.

Dodatki

Orbitrek York Fitness X-II 7000 ma też pewne udogodnienia, takie jak uchwyt na bidon, gniazdo mini-jack do podłączenia MP3 czy port USB do ładowania telefonu/MP3.

Zobacz również:  Rower treningowy York Fitness C Quest  |  Bieżnia  York Fitness T II 1000  |  Orbitrek York Fitness X 220 Perform  |  Trenażer eliptyczny York Fitness X-I 7000

 

 

Incoming search terms:

  • orbitrek York
  • YORK X120 Active - 52048 - Rower eliptyczny

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować