Trenażer eliptyczny York Fitness X320 z linii Excel to model leżący w dolnym progu wyższej półki cenowej, a co za tym idzie, ma w sobie sporą ilość bardzo użytecznych funkcjonalności. Jego system hamowania jest elektromagnetyczny, co oznacza, że system hamowania nie jest sterowany poprzez zbliżanie i oddalanie magnesu do koła – bo odległość ta jest w nich stała, lecz za pomocą elektromagnesu, który wytwarza pole elektromagnetyczne o większej bądź mniejszej mocy. Co ciekawe, obitrek zasilany jest sieciowo tylko opcjonalnie (możliwe jest zakupienie zasilacza, jednak nie należy on do zestawu), bowiem posiada wbudowany generator. Masa koła zamachowego to aż 13 kilogramów – daje to pewność bardzo płynnej i komfortowej pracy crosstrainera.

Użytkownik ćwicząc na tym eliptyku może bardzo dokładnie dopasować poziom ćwiczeń do swoich indywidualnych możliwości dzięki 32 stopniowej regulacji poziomu oporu. Maksymalna masa ćwiczącego to 130 kilogramów, co świadczy o spore stabilności urządzenia.

York Fitness X320 Excel Orbitrek

Orbitrek wyróżnia się wśród innych bardzo nietypowym designem i konstrukcją, która sprawia, że ruch zbliżony jest do elipsy.

Na nieruchomych rączkach trenażera znajdują się sensory dotykowe, za pomocą których mierzone jest tętno. Zlecanym sposobem pomiaru tętna jest jednak użycie bezprzewodowego pasa napiersiowego, daje on znacznie dokładniejsze wyniki. Wchodzi w skład zestawu, więc nie trzeba martwić się dodatkowym zakupem.

Crosstrainer York Fitness X320 Excel Konsola

Na pulpicie wyświetlacza crosstrainera umieszczone są 4 przyciski (włączania/wyłączania orbitreka, przełącznika opcji – mode, resetu oraz funkcji recovery, umożliwiającej ocenę sprawności organizmu). Konsolę wyposażono w duży wyświetlacz, na którym pojawiają się najważniejsze parametry treningu: czas, dystans, częstotliwość pedałowania, spalone kalorie, poziom tętna, moc w Watach.
Do dyspozycji użytkownik ma aż 19 programów treningowych, w tym jeden sterowany tętnem. Korzystanie z niego może pomóc w takich ustawieniach parametrów treningu, by móc osiągnąć konkretne cele (tj. ruch rekreacyjny, spalanie tkanki tłuszczowej, budowanie wytrzymałości organizmu, wzmacnianie mięśni).

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny York Fitness X215  |  Trenażer eliptyczny York Fitness Diamond X301  |  Rower treningowy York Fitness C210 Perform  |  Bieżnia York Fitness T301

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować