Każda domowa siłownia powinna być wyposażona zarówno w sprzęt do treningu siłowego (na przykład hantle) jak i urządzenie cardio – najlepszą opcją jest rowerek, stepper, bieżnia lub orbitrek. Kombinacja ćwiczeń  aerobowych i anaerobowych to gwarancja pięknej, smukłej sylwetki.
Rower treningowy York Fitness C Quest to pionowy rowerek z magnetycznym systemem hamowania, stanowiący jeden z podstawowych i najprostszych modeli w ofercie marki. Jego prostota nie oznacza jednak braku funkcjonalności  – rowerek jest doskonałą maszyną uzupełniającą każdą domową siłownię.

Rower pionowy York Fitness C Quest

Jest zasilany na baterie, więc nie ma konieczności ustawiania go w pobliżu gniazdka elektrycznego, można go zatem ustawić w dowolnym kącie mieszkania bez obaw, że będzie przeszkadzał. Nie zabiera on jednak zbyt wielkiej powierzchni – ten ważący 23kg rowerek ma wymiary  84 x 48 x 120 cm, jest więc urządzeniem dość kompaktowym. Rolki transportowe dodatkowo pomagają w ustawieniu urządzenia w dowolnym miejscu. Masa koła zamachowego to 4 kilogramy. Regulacji podlega nachylenie kierownicy oraz nachylenie  i odległość siodełka, czyli parametry rowerka można dopasować do wymiarów osoby ćwiczącej.

Rower pionowy York Fitness C Quest - pulpit

Poziom trudności ćwiczeń na rowerku C Quest zależy od prędkości pedałowania oraz od wybranego poziomu oporu. Użytkownik może zmieniać go manualnie kręcąc pokrętłem i do dyspozycji ma 8 różnych poziomów. Na wyświetlaczu pojawiają się najważniejsze parametry treningu, takie jak czas, odległość (pokonana podczas danego treningu oraz całkowita), częstotliwość pedałowania, przybliżona liczba spalonych kalorii oraz poziom tętna. Kontrola poziomu tętna jest możliwa dzięki zamieszczonym przy kierownicy sensorom dotykowym. Nośność rowerka to 120kg.

Opinie [źródło: ceneo.pl] są pozytywne:

„Bardzo dobry sprzęt, wręcz idealny dla początkujących kandydatów do aktywnego trybu życia. Rower jest poręczny, cichy, funkcjonalny i na dodatek ładny. Same plusy.”

„Bardzo fajny sprzęt rehabilitacyjny i do ćwiczeń polecam wszystkim młodym i starszym dobra cena po zakupie jestem zadowolona.”

Zobacz również: York Fitness Perform Gym – Atlas do ćwiczeń  |  Rowerek stacjonarny York Fitness Anniversary C202  |  Orbitrek York Fitness X230 Perform

 

Comments

  1. Albercik / Sie 14th, 2014 15:27 Quote Odpowiedz

    Czy ten rowerek będzie odpowiadał osobom o wzroście około 187 cm ?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować