Ćwiczenia cardio, do których zalicza się jazdę na rowerku, pozwalają na skutecznie pozbycie się z organizmu tkanki tłuszczowej, zwiększenie kondycji i poprawę samopoczucia. Co więcej, jazda na rowerku jest bezpieczna dla stawów, zalecana jest więc osobom uskarżającym się na bóle kolan, osobom starszym oraz ze sporą nadwagą.

Rower treningowy York Fitness C210 Perform to urządzenie przeznaczone do treningu domowego. Waży 32 kilogramy i należy na niego wygospodarować przestrzeń o wymiarach 97 x 55 x 138 cm. Dla wygody użytkownika regulacji podlega siodełko (zarówno jego wysokość jak i odległość i nachylenie) oraz kierownica (odpowiednie ustawienie jej nachylenia gwarantuje wygodną pozycję jazdy). Jest to rower bardzo wytrzymały, bez uszczerbku dla jakości swojej pracy może podźwignąć użytkownika ważącego do 150 kilogramów.

York Fitness C210 Perform wyposażony jest w magnetyczny system hamowania z elektroniczną regulacją oporu, której skala rozpięta jest aż na 32 stopnie. Ważące 6,5 kg koło zamachowe zapewnia płynną pracę urządzenia. Podczas jazdy na rowerku użytkownik może kontrolować wysokość tętna – umożliwiają to zamieszczone na kierownicy sensory dotykoweYork Fitness C210 Perform

Na wyświetlaczu komputera osoba ćwicząca widzi takie informacje jak czas, dystans (całkowity oraz przebyty podczas  danego treningu), liczbę spalonych kalorii, prędkość linowa i obrotowa. Po zakończeniu treningu można dokonać oceny kondycji dzięki funkcji Recovery– mierzony jest czas, w jakim tętno powraca do swojego stanu normalnego i na tej podstawie określany jest poziom kondycji. Skalę oceny przedstawia poniższa tabela:

York Fitness C210 Perform Recovery

Źródło: Instrukcja obsługi rowerka York Fitness C210 Perform.

Użytkownik może również skorzystać z funkcji Body Fat, określającej procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. By urozmaicić swój trening, osoba ćwicząca ma możliwość skorzystania z jednego z 19 programów treningowych (w tym 12 programów predefiniowanych, 3 celowe i 4 sterowane tętnem).

York Fitness C210 Perform to bardzo dobrej jakości urządzenie, wysoko oceniane przez użytkowników.

Zobacz również:  Rower poziomy York Fitnes C760  |  Orbitrek York Fitness Diamond X301  |  Bieżnia York Fitness T301  |  Bieżnia York Fitness T110 Active

 

 

Comments

 1. A.S. / Sty 23rd, 2015 19:55 Quote Odpowiedz

  Witam.
  Opis piękny. Ale dla poważnie zainteresowanych brak informacji, jakie zastosowano łożyska aby zwiększyć trwałość tego sprzętu.

 2. Wawrzyniec Pawłowski / Mar 28th, 2016 15:20 Quote Odpowiedz

  Dzień dobry, gdzie można zakupić zasilacz do rowerka YF 210 Perform (brak oznaczenia literą C przed numerem 210, inny wyświetlacz niż ten na zdjęciu). Rower zakupiony w Decathlonie, zasilacz zaginął po przeprowadzce….

  • fitness4you / Kwi 13th, 2016 18:31 Quote Odpowiedz
   ADMIN

   W tej sprawie proszę kontaktować się z dystrybutorem firmy York Fitness na Polskę, który prowadzi również serwis:

   http://yorkfitness.pl/kontakt.html

   Prawdopodobnie będzie pasował zasilacz z modelu C210, jednakże proszę wcześniej sprawdzić w instrukcji lub na tabliczce przy gnieździe zasilającym jakie powinny być jego parametry (napięcie i polaryzacja wtyczki).

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować