X302 to najwyższy rangą orbitrek firmy York i całkowicie spełnia oczekiwania co do funkcji, jakości wykonania i wydajności.

Możemy potwierdzić, że system elektromagnetyczny działa bardzo płynnie – reaguje natychmiast a szeroki zakres regulacji oporu sprawia, że trenażer może posłużyć do utrzymania dobrej kondycji po jej wzmocnieniu. To również oznacza, że z trenażera może korzystać niemal każdy – zalecamy go wszystkim od początkujących do zaawansowanych użytkowników.

York Fitness X302 Trenażer Orbitrek

York X302 ma krok długości 16 cali (ok. 40 cm), co czyni o idealnym dla osób o wzroście do 200 cm, jednakże osobom o niższym niż 180 cm zalecamy orbitrek o długości kroku 19” (ok. 48 cm). Długość kroku w orbitreku można regulować przestawiając płozy bądź zmieniając długość ramion, dzięki czemu podczas treningu można ćwiczyć więcej partii mięśni. Również możliwość ustawienia „kierownicy” pozwala na dobranie optymalnej pozycji podczas treningu, a dodając to tego możliwość zapamiętania 4 profili użytkowników otrzymamy trenażer dla całej rodziny.

Wybór programów treningowych jest dosłownie “rozpieszczający” – jest ich łącznie 22 z czego 4 pozwalają na trening kontrolowany tętnem. Czujniki tętna są umieszczone na ramionach, można również skorzystać z opcjonalnego pasa napiersiowego (który jest zalecany w trybie HRC). Niezależnie od metody pomiaru, jego wynik można odczytać na komputerze podczas treningu.

Dla tych, którzy wolą tryb ręczny computer umożliwia ustawienie docelowego czasu, dystansu, spalonych kalorii (orientacyjnie) oraz poziomu tętna. Regulacja obciążenia jest 16-stopniowa.

5 wyświetlaczy diodowych pokazuje podczas ćwiczeń informacje takie jak: czas treningu, prędkość, dystans, (orientacyjną) liczbę spalonych kalorii, puls, prędkość obrotową, % tkanki tłuszczowej, obciążenie w watach oraz BMI. Ale nie ma powodów do paniki, dzięki oddzielnym ekranom, nie ma poczucia „przeładowania” informacjami. Możliwość ustawienia nachylenia komputera szczególnie przypadła nam do gustu.

Większość eliptyków wykorzystuje magnetyczny system hamowania do regulacji obciążenia. Regulacja odbywa się albo ręcznie albo elektrycznie poprzez serwomechanizm – magnes ustawiany jest bliżej lub dalej koła zamachowego, czym bliżej koła zamachowego tym większe obciążenie. Szczęśliwie technologia poszła do przodu, z czego możemy korzystać w modelu X302.

York X302 ma rewelacyjny elektromagnetyczny system hamowania. Mówiąc w skrócie, opór regulowany jest przez regulację prądu płynącego przez elektromagnes, co pozwala na lepszą kontrolę podczas treningu. Ten sposób regulacji wymaga mniej ruchomych części, co zwiększa trwałość i pewność utrzymania parametrów w dłuższym okresie eksploatacji. Kolejną oczywistą zaletą jest cichsza i płynniejsza praca urządzenia.

Komputer posiada również funkcję “fitness test” pozwalającą zmierzyć ogólną sprawność i śledzić postępy, można też skorzystać z pomiaru BMI oraz tkanki tłuszczowej, wystarczy otworzyć swój profil użytkownika i przytrzymać czujniki tętna przez 8 sekund. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pomiar ten można wykorzystać jedynie w celach porównawczych i nie ma zastosowania medycznego.

Jeśli orbitrek jest używany w różnych częściach domu, można wykorzystać kołka transportowe, wystarczy go przechylić na siebie i można go ustawić w nowym miejscu.

Dla spragnionych przewidziany jest z bidon wraz z uchwytem.

Podsumowując, York X302 jest urządzeniem wartym swojej ceny, z którego będą mieli pożytek zarówno początkujący jak i bardzo wymagający użytkownicy.

Wymiary: 154 x 65 x 156 cm

Waga: 59,5 kg

Max. Waga ćwiczącego: 150 kg

Zalety:

Płynna regulacja oporu

Programy HRC (kontrolowane tętnem) pozwalające na efektywny trening

Bardzo czytelny wyświetlacz

Solidna konstrukcja

Dobre warunki gwarancji

Wady:

Dla osób wyższych niż 200 cm „krok” może być za krótki.

Zobacz również:  York Fitness – o marce  |  Bieżnia York Fitness T100  |  Orbitrek York Fitness X120  |  Rowerek treningowy York Fitness C302

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować