Wybór właściwego sprzętu do domowego treningu cardio powinien opierać się nie tylko o kryterium cenowe, ale także o nasze prywatne upodobania oraz możliwości zdrowotne. Wiosła treningowe to doskonały trenażer pozwalający na zaangażowanie mięśni całego ciała (wbrew pozorom, nie tylko ramion, ale też grzbietu, pleców, nóg i brzucha), nie obciążając przy tym stawów tak, jak na przykład bieg na bieżni.

Wiosła York Fitness R101

 

R101 to wiosła treningowe marki York Fitness, których niewielkie rozmiary umożliwiają przechowywanie urządzenie nawet w niewielkich pomieszczeniach (jest to idealna alternatywa dla mieszkańców kawalerek i wynajmowanych pokojów). Waży zaledwie 19 kilogramów i ma wymiary 140 x 42 x 34 cm. System hamowania w wioślarzu oparty jest o siłownik hydrauliczny, zaś napęd przenoszony jest taśmowo. Poziom trudności treningu zmieniać można poprzez regulację obciążenia (ma dostępnych 12 stopni w skali). Oparcie stóp jest obrotowe, z regulowanymi paskami, zaś siedzisko umieszczono na łożyskach. Maksymalna waga osoby ćwiczącej to 90 kilogramów.

Wiosła York Fitness R101-2
Na ekranie wyświetlacza podczas treningu pojawiają się takie informacje, jak czas, odległość, tempo wiosłowania i zużycie energii. Dostępnych jest 5 programów treningowych (manualny i cztery celowe, zorientowane na  czas, dystans, kalorie oraz liczbę ruchów wiosłem).

Wiosła York Fitness R101 podnóżek

Źródło zdjęć

Opinia o produkcje [źródło: ceneo.pl]

„Urządzenie jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Można ćwiczyć z nastawieniem na konkretne efekty a przy tym nie zawalić sobie sypialni nieporęcznym grałem. Jedynym i w sumie największym mankamentem jest ***** komputerek, na którym po prostu nic nie widać i trzeba się prawie kłaść na ziemi, rzeźby cokolwiek tam ustawić czy zobaczyć. No ale można na upartego uznać te wygibasy za dodatkowy trening 😉 . Za tą cenę nic się ciekawszego i bardziej sensownego nie wyrwie.”

Poniżej prezentujemy film, pokazujący jak ćwiczy się na wiosłach York Fitness R101.

 

Zobacz również: Trenażer wioślarski York Fitness R210  |  Orbitrek York Fitness X230 Perform  |  Trenażer wioślarski York Fitness R Aspire  |  Rower stacjonarny York Fitness C120 Active

 

Incoming search terms:

  • ergometr wioślarski york

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować