Rowery treningowe są jednym z najczęściej wybieranych urządzeń cardio – zarówno przez osoby walczące ze zbędnymi kilogramami, jak i przez tych, których celem jest zwiększenie wydolności organizmu. Rower pozwala na zrobienie świetnych treningów interwałowych i aerobowych. Intensywny trening na rowerku pozwala na spalenie 400-600 kcal w ciągu godziny (jest to jednak kwestia indywidualna, zależy zarówno od intensywności, jak i wieku, wagi i składu ciała – osoba, której wagę stanowią głównie mięśnie spali dużo więcej niż osoba o tej samej masie ciała, ale z większym udziałem tkanki tłuszczowej).

Ostatnimi czasy marka York Fitness wprowadziła na rynek zupełnie nowy model rowerka stacjonarnego. C-I 7000 to rowerek dedykowany zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i małym siłowniom i klubom fitness. Wynika to między innymi z jego dużej wytrzymałości – na rowerku tym mogą ćwiczyć osoby ważące nawet 180 kilogramów. Ma wymiary 104 x 55 x 143 cm, waży 45 kilogramów (ale ma rolki transportowe, umożliwiające przestawianie urządzenia w dowolny kąt pomieszczenia). 13,5 kilogramów wazy koło zamachowe, zapewniające płynną pracę urządzenia. Może być zasilany sieciowo, ale jest to opcja dodatkowa, ponieważ C-I 7000 jest modelem z wbudowanym generatorem. System hamowania jest elektromagnetyczny, dzięki czemu skala obciążenia jest duża (1-40), co daje możliwość dokładnego dopasowania poziomu intensywności do kondycji i preferencji użytkownika.

Rower stacjonarny C-I 7000 York Fitness

Komfortowy trening zapewnia wygodne siodełko, które ma możliwość regulacji nachylenia oraz wysokości. Niestety regulacji ni podlega kierownica, jednak wyprofilowanie kierownicy pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji ciała.

Na przejrzystym, 7 calowym wyświetlaczu pojawiają się wszystkie niezbędne parametry treningu – czas, prędkość, dystans, palone kalorie czy poziom tętna. Zmierzyć je można zarówno poprzez chwycenie za sensory dotykowe, umieszczone przy kierownicy rowerka, jak i poprzez skorzystanie z bezprzewodowego pasa telemetrycznego – rowerek posiada wbudowany odbiornik, ale sam pas trzeba zakupić oddzielnie.

Użytkownik może też skorzystać z jednego z 28 programów treningowych, wśród których zajduje się 12 programów predefiniowanych, 4 programy sterowane tętnem, program sterowany mocą, programy celowe (zorientowane na czas, dystans lub liczbę spalonych kalorii), program manualny oraz 7 programów, które użytkownicy mogą zaprojektować sami. Dzięki nim podczas treningu nie grozi nam nuda i łatwiej jest osiągnąć cele.

Z dodatkowych funkcjonalności rowerek posiada uchwyt na bidon, gniazdo mini-jack do podłączenia MP3, port USB do ładowania telefonu/MP3 oraz podpórkę pod gazetę lub tablet.

Rower stacjonarny C-I 7000 York Fitness konsola

 

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny York Fitness X-I 7000  |  York Fitness Light Commercial -NOWA LINIA PRODUKTÓW!  |   Wiosła treningowe York Fitness R101  |  Trenażer eliptyczny York Fitness X 220 Perform

 

 

Incoming search terms:

  • fitness programy

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz musisz trochę pogłówkować